Być księdzem dzisiaj

Spotkanie z młodzieżą na temat podejmowania życiowych decyzji i zadań, w celu optymalnego rozwoju osobistego oraz całej społeczności

Gdzie: Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu, ul. Wieżowa 2/4, budynek A, aula A

Projekt składa się z trzech wzajemnie uzupełniających się części. Pierwszą część stanowi drama (interaktywna metoda pracy z grupą), podczas której zaprezentowane zostanie przedstawienie (20 min.) ukazujące specyfikę pracy kapłana na płaszczyźnie współczesnego społeczeństwa. W drugiej części projektu, podczas dyskusji panelowej (15 min), młodzież poproszona zostanie o wskazanie postaci występujących w przedstawieniu, dla których posługa kapłana jest szczególnie uzasadniona. Moderator kierujący panelem poprowadzi młodzież w kierunku uzasadnienia ich wypowiedzi i przedstawienia ich w formie graficznej (metoda planszy). W trzeciej części dyskusja uzupełniona zostanie poprzez pokaz multimedialny (10 min), w którym zaprezentowane zostaną różne płaszczyzny działalności Kościoła, szczególnie o charakterze społecznym i charytatywnym. Spotkanie zakończy się krótkim posumowaniem zachęcającym młodzież do odważnego podejmowania życiowych decyzji i zadań, w celu optymalnego rozwoju osobistego oraz całej społeczności.