Bezpieczeństwo i prywatność w Internecie

Na warsztatach dowiemy się: jak rozpoznać strony, które wykradają nasze dane, jak zgłaszać takie strony na Policję, jak rozpoznać sfałszowany e-mail, skąd pobierać oprogramowanie na swój komputer, w jaki sposób zadbać o swoją prywatność w sieci, itd.

Kiedy: 26/04/2018
10:00 - 11:30 | 12:15 - 13:45
Gdzie: Wydział Matematyki i Informatyki UAM, ul. Umultowska 87, A2-19 (piętro)
Dziedzina: matematyka
Limit miejsc: 48, wiek 12+ lat

W dzisiejszych czasach młodzież korzysta z Internetu cały dzień – na komputerze, na komórce… Internet to ogromne źródło wiedzy, ale także źródło licznych zagrożeń. Młodzież może niechcący wystawić swój komputer lub telefon na działanie wirusów, lub udostępnić hakerom dostęp do kont bankowych swoich rodziców. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się: jak rozpoznawać strony, które próbują wykraść nasze dane oraz jak zgłaszać takie strony na Policję, jak ustalić, czy otrzymany e-mail jest sfałszowany, skąd pobierać oprogramowanie na swój komputer, jak weryfikować model biznesowy aplikacji z której korzystamy (tzn. na czym ta aplikacja zarabia), w jaki sposób zadbać o swoją prywatność w sieci, jak zbudować silne hasło, skąd pobierać aplikacje i rozwiązania internetowe, które dbają o swoich użytkowników.

Data: 2018-04-26 Godzina: 10:00 - 11:30
Data: 2018-04-26 Godzina: 12:15 - 13:45