Badania podstawowe: morfologia krwi i badanie ogólne moczu – co się za nimi kryje?

Kiedy: 24/04/2018
Gdzie: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP ul. Przybyszewskiego 37a, Sala Senatu parter
Brak wolnych miejsc

Na warsztatach:

• Dowiecie się jak prawidłowo interpretować wyniki badań: morfologii krwi i badania ogólnego moczu.
  • Wyjaśnimy dlaczego te badania są tak ważne i tak często zlecane przez lekarzy.
  • Rozjaśnimy co oznaczają wszystkie parametry i jakie mają znaczenie dla ludzkiego organizmu.
  • Wytłumaczymy o czym mogą świadczyć odchylenia od normy danych parametrów i na jaką jednostkę chorobową wskazywać.
  • Wszystko omówimy na praktycznych przypadkach.

Warsztaty poprowadzą studenci z Poznańskiego  Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu