Autostopem przez Wszechświat

Uczestnicy wyruszą w podróż po stoiskach warsztatowych prezentujących narzędzia astronomii i najważniejsze prawa rządzące Wszechświatem. Dodatkowo krótka opowieść o zjawiskach zachodzących na Słońcu to wstęp do jego ciągłych obserwacji, gdy pogoda dopisze

Kiedy: 26/04/2018
Gdzie: Wydział Fizyki UAM, ul. Umultowska 85, salka dydaktyczna
Dziedzina: fizyka

Astronomiczne Koło Naukowe przy Instytucie Obserwatorium Astronomiczne Wydziału Fizyki UAM zaprasza na warsztaty, których uczestnicy wyruszą w podróż po stoiskach prezentujących narzędzia astronomii i najważniejsze prawa rządzące Wszechświatem. Dodatkowo krótka opowieść o zjawiskach zachodzących na Słońcu będzie wstępem do jego obserwacji (prowadzonych w sposób ciągły, jeśli pogoda dopisze). Warsztaty zostaną powtórzone 4 razy, a limit miejsc na każdym z nich to 25 osób.