Las to nie tylko drzewa – odkrywamy tajemnice przyrody

Z przyrodniczego punktu widzenia las, to miejsce, w którym można odkryć zamiłowanie i pasję do różnych dziedzin nauki.

Kiedy: 22/04/2018
Gdzie: Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki
Dziedzina: nauki leśne

Prezentowane tematy kierujemy do dzieci i młodzieży w każdej grupie wiekowej, którzy są ciekawi poznawania otaczającego nas świata przyrodniczego. W czasie zajęć studenci leśnictwa, członkowie Sekcji Biometrycznej Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawią gatunki oraz rolę drzew liściastych i iglastych. Przybliżą ich funkcjonowanie i budowę. Wspólnie z najmłodszymi nauczymy się również rozpoznawania wybranych gatunków drzew i zwierząt poprzez zabawę z różnymi grami przyrodniczymi. Dla starszych adeptów wiedzy czekają tematy ekologiczne i praktyczne. Jak drzewa produkują tlen? Dlaczego liście opadają na zimę? Czy mogą być nazywane domem leśnych zwierząt? Jak nazywa się dziedzina nauki badająca drzewa? W jaki sposób leśnicy mierzą drzewa w lesie? Na te i inne pytania odpowiemy na zajęciach kameralnych, jak i terenowych. Serdecznie zapraszamy.

Prowadzący: Studenci Sekcji Biometrycznej Koła Leśników Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu