70 lat Izraela jako państwa. Syjonizm: historia, idea i realizacja

Wśród osób, które zapowiedziały swą obecność, są znawcy tematu: prof. Piotr Mitzner i prof. Anna Szczepan-Wojnarska, dr hab. Alina Molisak i mgr Maria Antosik-Piela oraz mgr Jagoda Budzik.

Gdzie: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Collegium Maius, ul. Fredry 10, 61-701 Poznań, s. 219 (II piętro)

Koło Miłośników Kultury i Literatury Żydowskiej „Dabru emet” wraz z Zakładem Badań nad Tradycją Europejską zaprasza na konferencję naukową pt.

Izrael ma 70 lat (i kilka tysięcy). Syjonizm: idea, realizacja, historia.

Konferencja odbędzie się podczas tegorocznego Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w środę, 25 kwietnia 2018 w sali 219, od 9.00 do 16.00.

Konferencja ma charakter edukacyjny i naukowy.

Wśród osób, które zapowiedziały swą obecność, są znawcy tematu:

Na zgłoszenia tematów wystąpień czekamy do końca marca 2018 pod adresem mailowym opiekunki naukowej Koła „Dabru emet” – prof. dr hab. Katarzyny Kuczyńskiej-Koschany: eadem@amu.edu.pl

Zapraszamy serdecznie do udziału studentów i doktorantów, uczniów i naukowców!