Nostalgista – zawód przyszłości

Nostalgista – zawód przyszłości

16 stycznia 2018 | Nauki społeczne i ekonomiczne

Obecnie na rynku pracy mamy do czynienia z zawodami, które jeszcze 15 czy 10 lat temu nie istniały. Nie inaczej […]

Podziel się:

Obecnie na rynku pracy mamy do czynienia z zawodami, które jeszcze 15 czy 10 lat temu nie istniały. Nie inaczej będzie w przyszłości. Jedną z profesji, które dziś w zasadzie nie istnieją, a które według prognoz, mają pojawić się na szerszą skalę w przyszłości (około 2030 roku) jest nostalgista.

Według przewidywań profesja ta ma łączyć w sobie zadania projektanta wnętrz, terapeuty i historyka. Nostalgista będzie zatrudniany przez emerytów lub ich rodziny. Osoba wykonująca ten zawód będzie projektowała wnętrza w ten sposób, aby zleceniodawca, czyli senior, otrzymał gotowe rozwiązanie, które będzie przypominało mu życie w ulubionej dekadzie z przeszłości.

Jeżeli zleceniodawca stwierdzi, że najlepsze lata swojego życia spędził podczas studiów w latach 80, nostalgista sprawi, że apartament seniora zmieni się w pokój z akademika, który wyposażony będzie w przedmioty z dekady lub stylizowane na tamte czasy.

Działania nostalgisty mają sprawić przyjemność i przywoływać najlepsze wspomnienia. Mają nie tylko tworzyć przestrzeń podobną do minionej, ale przywoływać pozytywne emocje z dawnych czasów.