Zobacz, co Cię czeka!

19 lutego 2019

Zobacz, co Cię czeka!

Interesuje Cię, jakie wydarzenia przygotowaliśmy w tym roku? Postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i zaprezentować krótko kilka z nich. Spójrz koniecznie i zarejestruj się w marcu:

Muzycznie

• „Warsztaty z emisji głosu i dykcji” – Jak oddychać świadomie, by mówić dłużej i bez wysiłku? Co zrobić, żeby nagle nie utracić głosu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć na warsztatach poświęconych tematom takim jak: trening oddechowy, emisja głosu i dykcja. Pokażemy Wam, jak działa Wasze ciało, gdy mówicie i co się z nim dzieje, gdy nieprawidłowo używacie głosu.
  • „Pokaz instrumentarium perkusyjnego” – Pedagodzy i studenci Katedry Perkusji przedstawią dzieciom, młodzieży oraz seniorom instrumentarium perkusyjne i opowiedzą o wykorzystaniu poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej, jak i w muzyce solowej.
  • „Niezwykła orkiestra” – Czy będąc słuchaczem koncertów muzycznych, marzyłeś o tym, aby zająć miejsce na scenie tuż przy dyrygencie i spojrzeć na muzykę zupełnie z innej perspektywy? Warsztaty będą dla dzieci niepowtarzalną okazją do odkrycia największych tajników muzyki. Staną się wykonawcami, a spoglądając na partyturę, wraz z prowadzącymi zmienią osobne partie w jedną wspólną muzyczną opowieść.
  • Koncert „Poniedziałki w Akademii” – koncert w wykonaniu pedagogów i studentów wydziałów: Instrumentalnego, Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa oraz Wokalno-Aktorskiego, w interpretacji których usłyszymy dzieła kompozytorów różnych epok.

Ekonomicznie

• „Czy z soków owocowych może powstać energia elektryczna?”
  • „Autostrada na niebie” – czyli jak działa rynek lotniczy oraz o pracy na wysokości 10 tys. metrów.
  • „Jak zapłacić mniej podatku?” – czyli o optymalizacji podatkowej słów kilka.
  • „Skuteczne oszczędzanie” – wykład przedstawiający, jakie są style wydawania pieniędzy przez młodych ludzi i w jaki sposób mogą lepiej gospodarować swoimi środkami.
  • „Esperanto strażników zrównoważonego rozwoju”  – od nas wszystkich zależy przyszłość Ziemi i następnych pokoleń. Jeśli chcesz zrozumieć wyzwania wykraczające poza granice naszego kraju czy kontynentu i podjąć odpowiedzialne działania w świecie, w którym globalne procesy wpływają na Twoje codzienne życie, to ten warsztat jest dla Ciebie. Pozwoli on zapoznać się z ideą i celami zrównoważonego rozwoju, zachęci do systematycznego, krytycznego i twórczego myślenia i refleksji w kontekście globalnym i lokalnym, a także wzmocni zdolność podejmowania przez Ciebie decyzji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Przyrodniczo

• „Na straganie w dzień targowy, czyli Polska warzywniakiem Europy” –  celem zajęć jest przedstawienie znaczenia polskiej produkcji owoców i warzyw. Z pewnością wiele osób wie, że Polska słynie z produkcji jabłek – jest ich znaczącym producentem zarówno na rynku europejskim, jak i światowym. Natomiast mało osób uświadamia sobie fakt, iż to nie jedyny ważny produkt eksportowy wśród owoców.
  • „Drugie życie drzewa” –  warsztaty i wykład o roli martwego drewna w przyrodzie, połączone ze zwiedzaniem ekspozycji Muzeum Martwego Drewna, a następnie wycieczką po ścieżce dydaktycznej w okolicy Ośrodka Edukacji Leśnej w Łysym Młynie k. Biedruska (Nadleśnictwo Łopuchówko).
  • „Tajemniczy świat owadów” – sprzymierzeńcy, czy wrogowie? Poznajcie pozycję owadów w świecie istot żywych, ich znaczenie przyrodnicze oraz zobaczcie podstawowy sprzęt służący entomologom do odłowu owadów.
    Na warsztatach nauczycie się też praktycznie rozpoznawać objawy żerowania owadów o różnym typie aparatu gębowego.
  • „Bioróżnorodność wokół nas” – czy wiecie, czym jest bioróżnorodność? Ma ona ogromne znaczenie w świecie przyrody i dla dobrobytu ludzkości, przyjdźcie i dowiedzcie się, dlaczego. Poznacie też, jaki możemy mieć na nią wpływ i jakie dla bioróżnorodności znaczenie mają globalne zmiany klimatu.
  • „Czy nasiona mają odciski palców?” – Przyjrzyj się z bliska nasionom i odkryj, co znajduje się na ich powierzchni. Zobacz, jakie fantazyjne struktury tworzą się na okrywach nasion i znajdź wśród nich te z odciskami palców. Dzięki mikroskopom zobaczysz więcej, niż się spodziewasz.

Przyjdź, zobacz, rozwijaj swoją pasję! Zapraszamy też do regularnego odwiedzania zakładki aktualności – będziemy publikować informacje o wydarzeniach z różnych dziedzin.