Prezydent Poznania patronem festiwalu

18 lutego 2019

Prezydent Poznania patronem festiwalu

Poznań, to miasto, w którym wiele się dzieje. Regularnie odbywają się festiwale, wykłady, debaty i inne inicjatywy. Szczególnym dziedzictwem Poznania jest jego akademicki charakter. Stolica Wielkopolski tętni życiem naukowym i kulturą studencką. To bogactwo, z którego warto czerpać – dzięki niemu można się wszechstronnie rozwijać, poznawać świat, realizować pasje. Dlatego tak bardzo nas cieszy, że Prezydent Miasta Poznania objął Poznański Festiwal Nauki i Sztuki patronatem honorowym.

W liście informującym o przyjęciu patronatu Prezydenta, z-ca Dyrektora Gabinetu Prezydenta pani Joanna Skrzypek napisała o naszym wydarzeniu:

„To wyjątkowy Festiwal. Otwarty na wszystkich, zarówno tych z wielkim apetytem na wiedzę i sztukę, jak i tych, których do nauki i doświadczania artystycznego trzeba zachęcić. Cieszę się, że dołożyli Państwo wielu starań, by promować naukę, która jest o tyle łatwiejsza, o ile przyjemniej się ją prezentuje. Warto podkreślić, że festiwal uwzględnia udział wielu różnych grup, nikogo nie wyklucza, sprawiając tym samym, by z najnowszymi trendami w dziedzinie edukacji mogli się zetknąć wszyscy zainteresowani.”

 

Bardzo dziękujemy za objęcie naszego festiwalu patronatem pana prezydenta oraz tak życzliwe słowa!

 

Udostępnij: