Jesienne Lekcje Festiwalowe zakończone!

5 grudnia 2016

Jesienne Lekcje Festiwalowe zakończone!

Zakończyła się nowa inicjatywa uniwersytetów i akademii miasta Poznania – Jesienne Lekcje Festiwalowe. Lekcje zorganizowało sześć uniwersytetów. Skierowane były do uczniów szkół od szkoły podstawowej od ponadgimnazjalnej. Artyści i naukowcy z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pokazali gościom, jak malować obrazy na wodzie. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zorganizował cieszące się ogromną popularnością warsztaty z szycia chirurgicznego oraz wspaniałą, a zarazem szokującą prezentację o rewolucjach w chirurgii i pierwszych bezbolesnych operacjach. Specjaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu opowiedzieli o pieniądzach przyszłości, sposobach komunikacji masowej czy, dla przyszłych biznesmenów i bizneswomen, o modelowaniu procesów biznesowych. Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pokazali niezwykły świat roślin, wprowadzili w tajniki pracy leśnika oraz zaprosili do oszałamiającego mikrokosmosu, pokazując niewidzialnych mieszkańców ziemi. Natomiast na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu można naukowcy z Wydziału Neofilologii pokazali bogactwo języków świata, a studenci z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, jak projektować przestrzeń. Zapraszamy do obejrzenia galerii!

Jesienne lekcje festiwalowe finansowane były w ramach umowy 941/P-DUN/2016 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.