Inauguracja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

24 kwietnia 2017

Inauguracja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Oficjalna inauguracja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki już za nami! W tym roku Festiwalowa Niedziela, której program skierowany jest szczególnie do rodzin i osób niedysponujących czasem w ciągu tygodnia, zgromadziła na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania tłumy Poznaniaków. Wszystkie osoby, które postanowiły spędzić ten dzień wraz z nauką i sztuką, mogły aktywnie uczestniczyć w zaplanowanych wydarzeniach. Szczególnym zainteresowaniem festiwalowe atrakcje cieszyły się wśród licznie zgromadzonych najmłodszych uczestników.

W inauguracji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki wzięli udział przedstawiciele organizatorów tegorocznego Festiwalu – rektorzy poznańskich uczelni, prezesi Polskiej Akademii Nauk i Fundacji UAM oraz gospodarze Festiwalowej Niedzieli na Dziedzińcu Urzędu Miasta – Prezydent Miasta Poznania wraz z zastępcami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z inauguracji Festiwalu oraz dalszego, aktywnego udziału w zaplanowanych wydarzeniach! Przypominamy, że Poznański Festiwal Nauki i Sztuki trwa do środy, 26 kwietnia, a plan i lokalizacje wszystkich wydarzeń można znaleźć w programie dostępnym na stronie Festiwalu.

fot. K. Rajnerowicz

Udostępnij: