Festiwalowa Niedziela już za nami!

24 kwietnia 2017

Festiwalowa Niedziela już za nami!

Festiwalowa Niedziela już za nami! Korzystając z zagwarantowanej przez organizatorów pięknej, słonecznej pogody, tłumy Poznaniaków odwiedziły Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, gdzie odbywały się przewidziane na Festiwalową Niedzielę wydarzenia. Wszyscy odwiedzający aktywnie korzystali z przygotowanych atrakcji, dając zabrać się w niezwykłą podróż do świata nauki i sztuki!

Fascynujące doświadczenia, kreatywne gry i zabawy, barwne eksperymenty – to wszystko, dzięki połączeniu sił nauki i sztuki, było w niedzielę na Dziedzińcu Urzędu Miasta na wyciągnięcie ręki!
Organizatorzy przygotowali wiele niezwykłych atrakcji, wzbudzających ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród licznie zgromadzonych najmłodszych uczestników. Wśród zaplanowanych wydarzeń każdy mógł poczuć się jak naukowiec w laboratorium, przeprowadzając pod czujnym okiem specjalistów swoje pierwsze eksperymenty naukowe, wejść w skórę artysty tworząc własne arcydzieła, a także skorzystać z porad fachowców i wykonać podstawowe badania medyczne.Pośród wielu atrakcji każdy uczestnik, niezależnie od wieku i zainteresowań, mógł znaleźć coś dla siebie!
Festiwalową Niedzielę i cały Festiwal w iście naukowym (wybuchowym!) stylu zainaugurowali rektorzy poznańskich uczelni oraz prezesi Polskiej Akademii Nauk i Fundacji UAM.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzeń Festiwalowej Niedzieli oraz gorąco zachęcamy do dalszego udziału w zaplanowanych w ramach Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki wydarzeniach!
Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na naszej stronie internetowej.


fot. K. Rajnerowicz

Udostępnij: